Zemun dominantan, ispratio Radnički kući sa četiri komada!

0
62
fk zemun

Minutom ćutanja odata je počast nastradalim pilotima kod Šapca, kao i žrtvama terorističkog napada u Rusiji.

Sjajnu prolećnu seriju Zemun je nastavio i protiv Radničkog, uz revanš za poraz u jesenjem delu.

Navijači domaćina bili su glasni do iznemoglosti, a i grupa simpatizera Piroćanaca istakla se bodrenjem ljubimaca.

Orile su se pesme na obe strane, a simpatizeri zeleno-plavih imali su više razloga za radost.

Izabranici Milana Milanovića za samo osam minuta postigli su dva gola.

Iako se očekivalo da će Radnički predstavljati tvrd orah, agresivna i tečna igra Zemunaca urodila je plodom.

Božović je zapretio udarcem po zemlji, ali pored stative, da bi na isti način akciju završio  i Luković 120 sekundi kasnije.

Iz trećeg pokušaja zeleno-plavi su poveli: Vučić je počeo akciju, Lukić prosledio loptu a Dimić pogodio.

Lukićev lob pročitao je golman Bulajić, ali nije uspeo da sačuva mrežu na isteku 18. minuta.

Dimić je protutnjao pored čuvara i ubacio loptu na suprotnu stranu usamljenom Milosavljeviću.

Usledio je udarac pojačanja iz Mačve i kad je lopta već ulazila u mrežu, natrčao je Lukić i potvrdio pogodak – 2:0.

Prvi šut ka Kirovskom tim sa južne pruge uputio je u 27. minutu, pokušao je Denis Ristov sa velike udaljenosti, ali nameru je pročitao sjajni golman.

Na startu drugog poluvremena, u jednom od retkih napada Memedović je pogodio spoljni deo mreže.

LJubomirac je sve lepo uradio, prevario čuvara i dodao Milosavljeviću na peterac, ali Bulajić je zaustavio loptu na gol-liniji.

Korner je izveo Stefan Milosavljević a u gužvi najbolje reagovao Vučić za nedostižnih 3:0.

Poslednjem golu Zemuna prethodio je zicer Miloša Nikolića, sa nekoliko metara promašio je praznu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Amer Osmanagić na centaršut Ivana Božovića.

ZEMUN – RADNIČKI 4:0 (2:0)

Strelci: Dimić u 10, Lukić u 18, Vučić u 65, Osmanagić u 78. minutu.

Stadion Zemuna. Gledalaca: 1.000. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica), Miljan Mišić (Zrenjanin). Žuti kartoni: Lukić, Vučić (Zemun).

ZEMUN: Kirovski, Božović, Cvetković, Bubanja, Vučić, Luković, LJubomirac, Ristović (od 66. Đalović), Dimić (od 70. Osmanagić), Lukić, Milosavljević (od 70. Beljić).

RADNIČKI: Bulajić, Bućković, Ćirić, Marković, Nikolić, Tolić, Petrov, Čordašić (od 63. Petrov), Mančić, Ristov (od 75. Đurić), Memedović (od 58. Spasić).